HAKKIMIZDA

Hakkımızda

Doruk Mektanik ünvanı ile 2014 yılında faliyete başlayan ve çok kısa sürede  yakaladığı başarı grafiği ile kendi sektöründe aranan bir marka haline gelen firmamız anahtar teslim mekanik tesisat sistemleri, taahhüt, projelendirme, danışmanlık ve kontrolörlük hizmetleri vermektedir.

Gelişen teknolojileri çalıştığı tüm projelerine yansıtan ve güçlü bir referanslar edinen Doruk Mekanik, iş merkezleri, alışveriş merkezleri, rezidanslar vb yapılar için ısıtma-soğutma, havalandırma sistemleri, yangından koruma-söndürme sistemleri ve tüm mekanik tesisatlarn proje çizimleri ve yönetimleri için uluslararası standartta mühendislik hizmeti sunuyor.

Bugün sunduğu hizmet kalitesi ve "Daima Müşteri Memnuniyeti" ilkesiyle, sektöre büyük bir ivme kazandırmış olan doruk mekanik olarak;

ÇALIŞMA İLKELERİMİZ
 
DORUK MEKANİK , köklü geçmişinden aldığı güç ile odaklanma, farklılaşma, yenilikçilik ve sürdürebilirlilik temelleri üzerine kurduğu çalışma anlayışını koruyarak her gün yeni hedeflere doğru yol almaktadır.
 

Odaklanma

DORUK MEKANİK gerçekleştirdiği tüm mekanik iç ve dış tesisat işleri, mekanik kontrol ve otomasyon tesisatları, proje özellikleri ve teknolojik üstünlükler ile uygulanan mekânlara değer katar. Anahtar teslim projelerle, odaklandığı her projenin fonksiyonellik açısından kullanıcıya önemli kazanımlar sağlamasını amaçlar.

Farklılaşma

Farklılaşma yetkinliği, DORUK MEKANİĞİN rekabet gücünün temel belirleyicisidir. Mühendisliğimiz gerek insan kaynaklarına verdiği önem gerekse teknik çözümlerdeki yaratıcılığı ile sektörde farklı bir konuma sahip olmuştur. DORUK MEKANİK, farklılaşma yetkinliğini kullanarak, hem ulusal çapta hem de çevre coğrafyalarda yeni atılımlar yapmayı, özgün projeler üretmeyi hedeflemektedir.

Yenilikçilik

Yenilikçilik DORUK MEKANİĞİN  kurumsal düşünce ve davranışları ile özdeşleşmiş bir kavramdır. Temel çalışma felsefemiz“yüksek kaliteye ulaşmak için her zaman en son teknolojiden yararlanma ve yeni çözümler arama” sloganıyla özetlenebilir. Bu yenilikçi düşünce özellikle özgün projelerin oluşturulmasında ön plana çıkarken, içindeki tüm faaliyetlere de damgasını vurmakta, birimler arasındaki uyumlu etkileşimi güçlendirerek pozitif bir sinerji sağlamaktadır.
 
ÇALIŞMA ALANLARIMIZ( BİNA MEKANİK SİSTEMLERİ,YANGIN SÖNDÜRME ,ENDÜSTRİYEL TESİSAT)
Bina Mekanik Sistemleri alanında sunduğumuz hizmetler aşağıdaki gibidir:
Alışveriş Merkezleri, Hipermarketler, Sosyal Mekanlar, Yüksek Binalar için;
·         Isıtma, Soğutma, Havalandırma
·         Sıhhi tesisat sistemlerinin anahtar teslim uygulaması
·         Yangın Söndürme Sistemleri
 
 
Yangın Söndürme alanında sunduğumuz hizmetler aşağıdaki gibidir:
Yangın Söndürme alanında her türlü bina ve endüstriyel tesis için, ilgili standartlar doğrultusunda aşağıdaki sistemlerle ilgili proje, uygulama ve anahtar teslim taahhüt hizmetleri sunmaktayız:
·         Otomatik Sulu Söndürme
·         Yangın Pompa İstasyonları
·         Gazlı Söndürme
·         Hidrant ve Yangın Dolabı Sistemleri
·         Köpüklü Söndürme Sistemler
·         Stok Alanları ve Depolar için özel uygulamalar
 
Endüstriyel Tesisat alanında sunduğumuz hizmetler aşağıdaki gibidir:

Fabrikalar, enerji santralleri, petrokimya tesisleri için;
·         Endüstriyel Havalandırma
·         Proses Borulaması
·         Özel İklimlendirme
·         Buhar, Kızgın Su, Kızgın Yağ
Sistemlerinin ve mekanik montaj işlerinin anahtar teslim uygulaması

Vizyon

Dünyadaki teknolojik yenilikleri sürekli takip ederek daima gelişim göstermek, sektördeki marka bilinirliğini ve projelerimizin tanınırlığını arttırarak kurumsal kimliğimizi en iyi şekilde yansıtmaktır.

Misyon

Müşterilerimizin, çözüm ortağı olduğumuz firmaların, tüketicilerin ve çalışanlarımızın mutlak memnuniyetini sağlamak, projeledirme işleminden anahtar teslimine kadar katma değerli çözümler sunmak  ve satış sonrası destek politikamızla her türlü konuda müşterilerimizin yanında olmak...

  • 02166420340
  • info@dorukmekanik.com.tr
  • E-5 Çevreyolu No:245 Çekmeköy-İSTANBUL